Az Európai Parlament Jogi Bizottságának ülése után mindenki számára beigazolódott, hogy segítő kezet nyújtanak Magyar Péternek
A Tisza Párt vezetője a mentelmi joga mögé bújva el tudja kerülni a büntetőjogi felelősségre vonást.
Bokros kinézett magának egy konzervatív programot, és azt másolta a saját neve mellé – emellett csak az önmeghatározása az, ami a konzervatívok közé sorolja.
„Önmagában sem a piacpártiság, sem a piacellenesség nem tesz valakit konzervatívvá. Azt sem állítom, hogy a Fidesz konzervatív lenne – sem azt, hogy nem az. Nem is erre keresem a választ.
De térjünk vissza az eredeti kérdéshez: hogyan kerül a Horn-kormány egykori pénzügyminisztere a konzervatívok közé, mi teszi őt konzervatívvá?
Önmagában véve ilyen múlttal sem lehetetlen, hogy konzervatív politikusról beszéljünk. A konzervativizmusok közös pontjait megtalálni igencsak nehéz feladat éppen azért, mert ez a gondolkodásmód nem a programideológiák szabásmintáját követi, a konzervatív politika nagy általánosságban nézve nem dogmatikus, nem rendelkezik egy minden helyzetre alkalmazandó receptkönyvvel. Egy innovatív keretről van tehát szó, amely szorosan kapcsolódik adott helyhez, időhöz és szituációhoz. Mindezeket figyelembe véve kell elgondolkodnunk a feltett kérdésről.
Magam, ha már Bokrost konzervatívnak kell nevezni, akkor Ctrl+C konzervatívnak nevezném. A számítógépek világában kevésbé jártasak számára: ez a billentyűkombináció a »másolás« parancsának megfelelője. Bokros ugyanis kinézett magának egy távoli konzervatív programot, és azt másolta át a saját neve mellé – emellett csak az önmeghatározása az, ami a konzervatívok közé sorolja.”